صنعت نفت پرچم دار مسئولیت اجتماعی در کشور است
صنعت نفت پرچم دار مسئولیت اجتماعی در کشور است

1396/4/31 شنبه

صنعت نفت پرچم دار مسئولیت اجتماعی در کشور است


صنعت نفت پرچم‎دار مسئولیت‎های اجتماعی در کشور است

مدیر نظارت بر طرح‌های عمران مناطق نفت‌خیز از اقدامات گسترده وزارت نفت در حوزه مسئولیت های اجتماعی یاد کرد و این ارگان را پیشگام در این امور دانست.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن امیریان در حاشیه نخستین روز از کنگره مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت که روز گذشته (۲۸ تیرماه ۱۳۹۶)  در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، بر اهمیت مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت تأکید کرد و گفت: در این همایش ما تلاش داریم بگوییم مسئولیت های اجتماعی در کشور زنده است و ما به عنوان صنعت نفت می خواهیم در کنار مردم باشیم.
وی با بیان اینکه صنعت نفت پرچم دار مسئولیت های اجتماعی در کشور است گفت: به قطعیت اعلام می کنم که صنعت نفت برترین دستگاه دولتی در حوزه مسئولیت های اجتماعی است و ما به عنوان پیشگام مسئولیت های اجتماعی در کشور فعالیت می کنیم.
امیریان با بیان اینکه صنعت نفت با تنوع بخشی به فعالیت های مرتبط با نفت حوزه مسئولیت های اجتماعی خود را گسترش داده است گفت: در همه حوزه های مرتبط با نفت و در همه نقاط کشور ما فعالیت های نفتی داریم و در همه این نقاط با اعتقاد، ایمان و با جان و دل مسئولیت های اجتماعی خودمان را پیگیری می کنیم.
ایجاد تمدن جدید در غرب کارون و پارس جنوبی
مدیر نظارت بر طرح‌های عمران مناطق نفت‌خیز با تأکید بر اینکه از سمینار گذشته برای قانونمند شدن مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت تلاش کرده ایم، بیان کرد: نخستین مصوبه قدرتمند مسئولیت های اجتماعی را اخیراً از شورای اقتصاد گرفتیم و بر اساس آن ۳ درصد سرمایه پروژه های توسعه در غرب کارون و پارس جنوبی باید برای مسئولیت های اجتماعی در محیط پیرامون جامعه صنعت نفت هزینه شود.
وی این مصوبه را برای غرب کارون و پارس جنوبی ارزشمند خواند و گفت: با این حرکت ما در منطقه یک تمدن جدید ایجاد می کنیم که البته این آغاز راه است و مختص این مناطق نیست و هرجا که صنعت نفت توسعه یابد ما چنین برنامه هایی داریم.
امیریان احساس خوب مردم از ورود صنعت به منطقه را شرط توسعه پایدار دانست و گفت: ما باید از دولت این وظیفه مندی و قانونمندی را بخواهیم چرا که مدیریت از ما می خواهد، دستگاهی باشیم که مردم به ما اعتماد کنند و یک فرهنگ مردمی را به عنوان همزیستی مسالمت آمیز ایجاد کنیم.
ایجاد اعتماد و مردم سالاری هدف اصلی مسئولیت های اجتماعی
وی تغییر نگاه بالا به پایین را ضرورت مسئولیت های اجتماعی دانست و گفت:‌ مقام عالی وزارت نفت هم رضایت مردم را بر رضایت مدیران مقدم می شمارد و ما با این کار باید اعتماد را در بین مردم ترویج دهیم و جایگاه آن ها در حکوت مردم سالار را به آنها نشان دهیم.
امیریان ادامه داد: نفت باید طوری عمل کند که وقتی حرف از اجرا می زند، آن مسئله به بهترین شکل اجرا شده باشد و این مسئله به اعتماد مردم منجر شود.
وی با بیان اینکه مسئولیت های اجتماعی در دل اقتصاد مقاومتی نهفته است گفت: باید جایگاه اقتصاد مقاومتی را برای مردم تثبیت کنیم و به ظهور برسانیم.
امیریان از تحلیل های کیفی پروژه های مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت یاد کرد و گفت: ما به عنوان بانی مسئولیت های اجتماعی تلاش خود را به کار گرفته ایم و با رفع مضیقه ها و ارتقا جامعه آثار مثبتی گذاشته ایم.
خدمات مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی
امیریان به ۳ هزار و ۵۵۷ پروژه تکمیل شده از سوی مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی اشاره کرد و گفت: برای این پروژه ها ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و ۲۱۸ پروژه در سال ۹۵ تکمیل شده که بیش از ۹۵ درصد پروژه های آغاز شده این سال بوده و اعتباری بالغ بر ۳۴۰ میلیارد تومان داشته است.
این مقام مسئول با اشاره به عدد ۵۴۵ پروژه آغاز شده سال ۹۶ گفت: با قانونمند شدن تکلیف هزینه کرد ۳ درصد پروژه های توسعه ای ما پروژه ها را در این سال افزایش چشم گیری دادیم.
وی از طرح های توانمند سازی جامعه پیرامون صنعت نفت یاد کرد و گفت: برای توانمند سازی ۲۵۰۰ نفر در غرب کارون و پارس جنوبی اقدام کرده ایم که ۵۰ درصد برگزاری کارگاه های آموزشی افراد برای حضور در بازار کار و ۵۰ درصد هم برگزاری کلاس های کنکور به منظور حضور در دانشگاه های برتر کشور است.
امیریان در پایان از ضرورت حضور بخش خصوصی در مسئولیت های اجتماعی یاد کرد و گفت: امیدوارم دوره بعد این همایش از سوی بخش خصوصی برگزار شود و ما به عنوان بخش دولتی به این همایش ها دعوت شویم و برگزار کننده نباشیم.

 

 
امتیاز دهی
 
 


         صفحه اصلی     آخرین اخبار     گزارش     مسئولیت اجتماعی     گالری عکس     تماس با ما     درباره ما


        کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی شرکت ملی نفت است.
        بهترین وضوح با اندازه 748*1024 می باشد.