دوشنبه 11 فروردين 1399   10:32:46
09:541399/1/6
بخش اولدستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال 98/ توسعه میدان مشترک پارس جنوبی

توسعه میدان مشترک پارس جنوبی از مهمترین دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال 98 بود. در پیام نوروزی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز به تکمیل و راه‌اندازی مگاپروژه‌های خشکی و دریایی میدان مشترک پارس جنوبی و گام نهادن در مسیر تولید روزانه هزار میلیون مترمکعب گاز به عنوان یکی از دستاوردهای مهم این شرکت در سال گذشته اشاره شده است.


کلمات کليدي
پارس جنوبی، گزارش عملکرد ، تولید گاز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ تحقق اهداف اکتشافی نفت و گاز
  • 1399/1/10 يكشنبه بخش پنجم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ تحقق اهداف اکتشافی نفت و گاز
    شركت ملی نفت ایران در مسیر تحقق برنامه های اكتشافی خود به عنوان پله نخست فعالیت های صنعت نفت كشورمان در حوزه بالادستی، تلاش كرده است تا ضمن آسیب شناسی و تدوین سیاست های جدید كاری، تعهدات قبلی خود را نیز به منصه ظهور برساند. به کارگیری این سیاست ها در نهایت به آنجا انجامید كه از زمستان سال ۱۳۹۷ تاکنون، سه اکتشاف بزرگ هیدروکربوری از طریق مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت ایران اعلام و به صورت رسمی در کارنامه اکتشافی شرکت ملی نفت ایران ثبت شد. این اكتشافات كه با کشف میدان نفتی مینو در جزیره مینو در جوار شهر آبادان طی زمستان سال 97 آغاز شد، در نهایت در تابستان 98 به كشف میدان گازی ارم انجامید. در ادامه این تلاش ها، اعلام خبر كشف مخزن بزرگ نفتی نام آوران در آبان ماه 98، موج تازه ای از امید و نشاط را در میان مردم به ارمغان آورد. مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز از تحقق ۱۳۰ درصدی اهداف اکتشافی نفتی و ۱۷۰ درصدی هدف های اکتشافی گازی در نیمه راه برنامه پنح سال توسعه خبر داد.
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ احداث خط لوله گوره-جاسک، طرح ملی و استراتژیک صنعت نفت
  • 1399/1/9 شنبه بخش چهارم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ احداث خط لوله گوره-جاسک، طرح ملی و استراتژیک صنعت نفت
    یكی از مهمترین طرح های در دست اقدام شركت ملی نفت ایران در مسیر توسعه همه جانبه صنعت نفت، طرح استراتژیك و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسك و تاسیسات نفتی بندرجاسك است. این طرح پراهمیت با هدف انتقال یك میلیون بشكه نفت خام سبك و سنگین صادراتی در روز از طریق یك خط لوله ۴۲ اینچ با طول بیش از ۱۰۰۰ كیلومتر و با استفاده از پنج تلمبه خانه بین راهی و ۲ ایستگاه توپکرانی، همچنین تعداد ۱۱ پست برق و خطوط انتقال برق به طول تقریبی ۱۸۰ كیلومتر،‌ در دستور كار شركت ملی نفت ایران قرار دارد. این طرح شامل پایانه دریافت نفت،‌۲۰ مخزن به ظرفیت مجموع ۱۰ میلیون بشكه و تاسیسات جانبی شامل ۳ عدد گوی شناور و اسكله صادراتی است.
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ امضای قرارداد ساخت واحد فرآورش پیش‌ساخته در میدان آزادگان جنوبی
  • 1399/1/8 جمعه بخش سوم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ امضای قرارداد ساخت واحد فرآورش پیش‌ساخته در میدان آزادگان جنوبی
    قرارداد واحد فرآورش سیار در میدان نفتی آزادگان جنوبی به روش BOO ساخت، تملک، بهره‌برداری (Build – Own – Operate) بهمن ماه 98 بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جهاد دانشگاهی امضا شد. با بهره گیری از تأسیسات فرآورش پیش‌ساخته (Skid – Mounted)، امکان تولید سریع محصول از نفت خام با تجهیزات نفتی به‌صورت یک پکیج کامل وجود خواهد داشت. قابلیت انتقال و احداث سریع تجهیزات و همچنین امکان طراحی انعطاف‌پذیر و ماژولار سیستم بر اساس مشخصات نفت استخراج‌شده از چاه از دیگر قابلیت های استفاده از این روش است.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید