يكشنبه 19 مرداد 1399   10:23:53
15:241399/4/20
پیشرفت طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نرگسی بررسی شد

آخرین وضعیت پیشرفت پروژه نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان نرگسی در نشستی با حضور مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (کارفرما) و انرژی دانا (پیمانکار) مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیران ارشد انرژی دانا در این نشست که در دفتر شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در تهران برگزار شد، به ارائه گزارشی از پیشرفت طرح نگهداشت و افزایش تولید در میدان نرگسی و بیان سوابقی از پروژه‌های لرزه‌نگاری و تفسیر داده‌های لرزه‌نگاری که پیشتر برای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز انجام شده، پرداختند و از همکاری مدیران و مجریان این پروژه‌ها در شرکت ملی مناطق‌ نفت‌خیز جنوب قدردانی کردند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز در این نشست گفت: بسته نرگسی پیشرفت مناسبی داشته و موجبات رضایت نسبی کارفرما و نیز مردم منطقه را فراهم کرده است.

احمد محمدی تصریح کرد: هرچند شرایط سخت ناشی از تحریم‌ها و اپیدمی ویروس کرونا، مشکلاتی را در مسیر اجرای این طرح ایجاد کرده است اما با هدف حمایت از پیمانکاران و سازندگان ایرانی، تلاش خواهیم کرد در حد امکان برخی از موانع پیش روی اجرای به‌هنگام این طرح را مرتفع کنیم.

وی بر ضرورت حمایت همه‌جانبه صنعت نفت از رشد شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی و در نهایت تبدیل شدن به شرکت‌های نفتی توانمند تاکید کرد و افزود: توسعه شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه بالادستی نفت که دارای توان قابل قبول دانش فنی و مدیریتی زنجیره کامل اکتشاف و استخراج نفت و قابلیت اجرای مگاپروژه‌های توسعه میدان هستند از اهدافی است که در چشم‌انداز طرح افزایش و نگهداشت تولید ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دیده شده است.  

محمدی با اشاره به ضرورت تسریع در انجام خدمات و پروژه‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی در مناطق اجرای طرح از محل چهار درصد مصوب در راستای خدمت‌رسانی به مردم، گفت: به‌کارگیری نیروی انسانی بومی، بهبود شرایط محیط زیست پیرامونی، به حداقل رساندن عوامل آلاینده، کمک به آبادانی منطقه و به‌کارگیری پیمانکاران بومی مواردی است که باید مدنظر پیمانکاران طرح توسعه ۲۸ مخزن قرار گیرد.

محمد ایروانی، مدیرعامل شرکت انرژی دانا گزارشی نیز از اقدامات عام‌المنفعه‌ای که توسط این شرکت در منطقه نرگسی و وحدتیه به انجام رسیده ‌است، ارائه داد و گفت: بیشتر نیروهای شاغل در این طرح و نیز پیمانکاران اجرایی آن، از میان کارگران، کارشناسان و شرکت‌های بومی منطقه انتخاب شده‌اند و اقدامات صورت گرفته در زمینه آبادانی و کمک به توسعه پایدار در منطقه و به ویژه اشتغال فرزندان آن دیار، منجر به مساعدت و استقبال مناسب مردم و مسئولین محلی و منطقه‌ای از اجرای این طرح شده است.

2/29785

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
میدان نرگسی، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت انرژی دانا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تکلیف ۱۳ بسته کاری دیگر از طرح توسعه ۲۸ مخزن مشخص شد
  • 1399/5/15 چهارشنبه تکلیف ۱۳ بسته کاری دیگر از طرح توسعه ۲۸ مخزن مشخص شد
    تکلیف ۱۳ بسته دیگر از طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با نهایی شدن فرآیند مناقصات و انتخاب پیمانکاران مشخص شده است و از این میان، قرارداد ۱۱ بسته طی روزهای آینده امضا می‌شود.
رفع موانع توسعه صنعت نفت در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس قرار می‌گیرد/ بازدید از تاسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب و میدان‌های نفتی غرب کارون
گواهینامه فرماندهان صحنه در حوادث صنعت نفت اهدا شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید